fb telegram insta aparat تماشا نماشا
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

هد فلاش عکاسی

هد فلاش عکاسی (فلاش استدیویی) که با عنوان چراغ های چشمک زن نیز شناخه می شود عملکردی مشابه فلاش دوربین های دیجیتال و یا فلاش دوربین گوشی های هوشمند دارد اما با این تفاوت که قدرت بیشتری دارد.

فلاش ها به صورت های مختلف دیگری همچون فلاش های باتری خور(پرتابل) و یا فلاش های برقی در بازار موجود هستند.با استفاده از طیف گسترده ای تجهیزات جانبی فلاش های استدیویی نظیر کاسه،دیفیوزر،ریموت کنترل،صفحه نمایش دیجیتال و LCD و... می توان تغیرات کنتر شده ی بیشتری نظیر تغییر دمای رنگ نور،جهت نور و متمرکز کردن نور را به روی فلاش اعمال کرد.

هد فلاش عکاسی یک نور درخشان  را به روی سوژه ی عکس ما ایجاد می کند.همانطور که ذکر شد عملکرد فلاش های استدیویی همانند فلاش های دوربین است اما قدرت بیشتری دارند.نور خورجی آنها در یک بازه ی زمانی کوتاه بروی سوژه ی عکس تابیده می شود و به سرعت شارژ می شوند.

فلاش های استدیویی دارای انواع قدرت های خروجی مختلفی هستند که از 100 وات تا 1000 وات را شامل می شود.قدرت خروجی فلاش تعیین کننده ی فاصله ی فلاش تا سوژه ی عکس می باشد.

اگر چه بسیاری از مدل های فلاش هاس استدیویی یک خروجی قابل تنظیم برای کاهش شدت نور و عکاسی با فاصله ی نزدیک را دارند.

فلاش های استدیویی دارای یک لامپ مدلینگ(نعلی) هستند که دارای انواع مختلفی همچون LED،فلورسنت،هالوژن و تنگستن هستند که با استفاده از ریموت و یا کابل تریگر می شوند.

قابلیت ها و امکانات هد فلاش استدیویی:

فلاش های استدیویی دارای قابلیت ها و امکانات گسترده ای هستند که در زیر به طور مختصر به چند عدد از آنها اشاره می نماییم.

  • TTL

بعضی از این فلاش های استدیویی دارای قابلیت TTL هستند.قابلیت TTL به معنی تنظیم اتوماتیک برخی از تنظیمات فلاش با توجه به شرایط و عواملی همچون روشنایی محیط است که سوژه ی عکس در آن قرار دارد.

  • STROBOSCOPIC

حالت استروبوسکوپیک به حالتی گفته می شود که در آن فلاش با حداقل خروجی فعالیت می کند و کاربر می تواند فرکانس و تعداد تخلیه های فلاش را تعیین کند.کاربرد اصلی حالت استروبوسکوپیک تخلیه ی فلاش در یک عکس می باشد.

  • قابلیت تنظیم دمای رنگ نور (کلوین)

این قابلیت که در اکثر فلاش ها و نورثابت ها موجود است یکی از ویژگی های مهم فلاش های استدیویی محسوب می شود.دمای رنگ خروجی فلاش های استدیویی بر حسب واحد کلوین محاسبه می شود و از طریق دکمه ی مخصوص و یا ریموت کنترل قابل تغییر است. هرچه میزان دمای رنگ پایین تر باشد نور خروجی به رنگ زرد نزدیک تر است و هرچه دمای رنگ خروجی بالاتر می رود نور خروجی به رنگ سفید نزدیک تر می شود.

  • سینک (همگام سازی)

بسیاری از فلاش ها قابلیت همگام سازی با دوربین های مختلف از جمله برند های معتبری CANON و NIKON را دارند.سرعت همگام سازی در اکثر فلاش ها 1.8000 ثانیه است.

تفاوت های فلاش های استدیویی و نورهای ثابت:

تفاوت اصلی بین فلاش های استدیویی  و نورثابت ها این است که فلاش های استدیویی یک نور موقت اما قدرتمند و پشت سرهم به روی سوژه می تابانند درحالی که نورثابت ها در تمام طول پروسه ی عکسبرداری یک نور متداوم را بروی سوژه ی عکس ما تابانند.

درواقع این دو دسته از نورپردازها مکمل بکدیگر هستند که هرکدام مزیت منحصر به فرد خودرا دارند.

منبع تغذیه فلاش های استدیویی:

فلاش های استدیویی معمولا درای دو منبع قدرت هستند که شامل باتری های قابل شارژ مانند لیتیوم یون و آداپتور برق AC و DC هستند.

جنس تشکیل دهنده هد فلاش استدیویی:

جنس تشکیل دهنده ی بدنه ی اکثر فلاش های استدیویی از آلیاژ آلومینیوم ساخته شده است.آلومینیوم فلزی مقاوم و باداوم در برابر ضربه و خوردگی است بنابراین در بدنه ی اکثر فلاش ها از این فلز بهره گرفته شده است.

برند های معتبر فلاش های استدیویی:

فلاش های استدیویی اکثراً در کشور چین ساخته می شوند و برند هایی  همچون GODOX,METTLE,TRIPO,ZENIKO از معتبر ترین آنها می باشند اما بعضی از فلااش های استدیویی همچون برند HENSEL در کشورهای اروپایی همچون آلمان تولید می شوند که دارای قیمت های گران تری هستند اما از نظر کیفی نسبت به نمونه های چینی بسیار پیشرفته تر هستند.

فلاش های پیچی نیز از فلاش های استدیویی محسوب می شوند.این فلاش ها دارای قیمت های بسیار مقرون به صرفه ای هستند و دارای حسگر نوری هستند و در قدرت های پایین کار میکنند و معمولا تحت برندهای S&S  و METTLE در بازار توزیع می شود.

با توجه به وزن بالای فلاش های استدیویی  نسبت به فلاش های پرتابل و نورثابت های SMD،توصیه می شود آنهارا به روی سه پایه های نور نصب نمایید.فلاش های استدیویی دارای یک مکان مخصوص برای نصب بروی سه پایه های نور هستند.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()