fb telegram insta aparat تماشا نماشا
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

هدایت کننده های نور

« برای من عکاسی هنر مشاهده کردن است . عکاسی پیدا کردن یک چیزی جالب در یک مکان معمولی است . من متوجه شده ام که عکاسی ارتباط کمی با چیزهایی که می بینید دارد ، همه چیز مربوط به نحوه دیدن شماست. » الیوت اویت ( ELIOTT EWITT ).

هدایت کننده های نور:

هنگامی که از عکاسی صحبت می شود از نور حرف میزنند به طوریکه موقعی که می خواهیم عکس نهایی خود را به ثبت برسانیم باید بدانیم از چه نوع هدایت کننده ای استفاده کنیم در این جا این سوال پیش می اید که ایا هر نوع هدایت کننده ای مناسب هر مکانی است ؟

باید در جواب بگوئیم که خیر به طور مثال در نظر بگیرید در یک فضای باز قرار دارید و در یک روز آفتابی می خواهید عکس زیبایی خلق کنید این جا ما چندین روش برای هدایت نور در سر راه ما قرار میگیرد مانند عکاسی با رفلکتور ، شیدر ، سافت باکس و ... که هر کدام از این تجهیزات می تواند در جای خود و بسته به موقعیت نوری عکس های زیبا و شگفت انگیزی را برای ما ایجاد کنند .

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

هدایت کننده های نور - خرید و فروش هدایت کننده های نور

هدایت کننده های نور چیست؟

هدایت کننده های نور به تجهیزاتی گفته می شود که نورپردازی در عکس را بهبود می بخشد، هدایت کننده های نور توانایی صاف کردن نور تابیده شده بروی سوژه ی عکس،برجسته کردن سوژه ی عکس در تصویر،نرم کردن نور و رنگ دهی به نور را دارند.

برخی از هدایت کننده قابلیت نگهداری به صورت دست و برخی دیگر قابلیت نصب بروی پایه و یا دوربین هارا نیز دارند.

بسیاری از هدایت کننده های نور قابل تا شدن و حمل می باشند و بسیاری از آنها نیاز به مراقبت دارند و فضای نسبتا زیادی اشغال می نمایند.

انواع هدایت کننده های نور:

شکل دهنده های نور:

شکل دهنده های نور تجهیزاتی هستند که حالت نور به به اشکال مختلف تبدیل می نمایند و با نورهای استدیویی منطبق می شوند که باعث بتوان اندازه و جهت نور را کنترل کرد.

شیدرها و گرید(سافت باکس ها) سافت باکس ها طوری به روی نور اثر می گذارند که نور دستگاه نورپرداز به صورت نور ورودی از یک مسیر مشخص به نظر می رسد.

اسنوت یا خرطومی برای تمرکز بیشتر نور بروی یک مسیر مشخص استفاده می شوند.

 شکل دهنده های نور برای برجسته کردن ناحیه ی هایی با جزئیات کوچک مانند یک مو بسیار کارآمد هستند،وزن برخی از شکل دهنده های نور سنگین تر است و ممکن است حمل آنها سخت باشد.


((نمونه هایی از شکل دهنده های نور))

رفلکتورها ، بازتاب دهنده ها و جذب کننده های نور:

رفکتورها و بازتاب دهنده های نور و چترهای نوری به منظور محدود کردن سایه ها در یک عکس استفاده می شوند،این تجهیزات وظیفه ی نرم کردن،هدایت کردن و جهت دهی به نور را را بر عهده دارند; جذب کننده های نور در هنگام به وجود آمدن بازتاب های غیرضروری و اضافی نور استفاده می شوند و زمانی استفاده می شوند که نور فلاش بیش از حد برای سوژه درخشان باشد.

رفلکتور ها با ابعاد دایره ای شکل،بیضی شکل،مثلثی شکل بسته به طول و عرض آنها موجود هستند،بعضی از مدل های آنها دسته دار و بعضی از مدلهای آنها ترکیبی هستند و از نظر چنذکارگی به رفلکتورهای پنج کاره و رفلکتور های دوکاره و هفت کاره تقسیم بندی می شوند. چترها نیز دارای ابعاد 100 سانتی متر،90 سانتی متر،95 سانتی متر و.. و از نظر رنگ به داخل طلایی،داخل نقره ای و یا داخل رنگ ترکیبی از طلایی و نقره ای می باشند.


دیفیوزرها و فیلترها:

دیفیوزر ها از طریق پخش نور به منطقه ای گسترده تر از سطح دستگاه نورپرداز،نور آنرا نرم می نمایند،مهمترین تجهیزاتی مانند سافت باکس ها،چترهای دیفیوزر ویا فیلترها و یا لنزهای دیفیوزر دوربین از این دسته به حساب می آیند.

مدیریت دیفیوزرها دشوار است. بنابراین با استفاده از هدایت کننده های نور  باید در عکس های استدیویی مانند پرتره بر اندازه ی عکس خود کنترل داشته باشید.


کیت نورپردازی استدیویی:

اگر شما یک عکاس حرفه ای ویا آماتور هستید یک کیت روشنایی استدیویی می تواند برای شما مفید و کاربردی باشد.این کیت اغلب دارای دو نوع عمده ی نوپردازی می باشد.


انواع کیت نورپردازی استدیویی:

1-کیت فلاش استدیویی

2-کیت نور ثابت و نور چشمک زن

این کیت ها دارای یک منبع نور و لوازم جانبی آن می باشند،کیت ها نورپردازی استدیویی شامل برخی از تجهیزات نورپردازی مانند پروژکتورها،لنزها،رفلکتورها،و چترهای استدیویی نیز می شوند.

هدایت کننده های نور امروزه از تجهیزات حیاتی در استودیوهای عکاسی می باشند و تهیه ی یک عکس با کیفیت مطلوب و مناسب بدون هدایت کننده های نور تقریبا غیر ممکن به نظر می رسد.


نمایش همه
علاقه مندی ها ()