fb telegram insta aparat تماشا نماشا
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

متباکس و شولدر

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

متباکس و شولدر - خرید و فروش متباکس و شولدر

 

استفاده از مت باکس دوربین برای بالا بردن کیفیت ویدیوها:

اگر شما در صنعت فیلمبرداری بسیار فعال هستید یا با دوربین های فیلمبرداری HDSLR کار  میکنید پس تلاش   کنید.  با استفاده ازمت باکس های دوربین  کیفیت فیلمبرداری خود را بالا ببرید.

شولدر فیلمبرداری یا مت باکس دوربین چیست؟

یک مت باکس دوربین از تجهیزات ویدیویی است که به انتهای یک لنز دوربین متصل می گردد و به شما این امکان را می دهد که  نوری را که به سمت لنز دوربین هدایت می شود و( نور آفتاب و محیط و..) تحت کنترل خود در بیاورید .یک مت باکس دوربین یک یا چند فیلتر را در مقابل لنز دوربین نگه می دارد که باعث می شود نور محیط در تماس با لنز دوربین  به راحتی قابل کنترل از لحاظ کنتراست(CONTRAST) و شدت نور ترکیب نوری گردد.یعنی در اصل کار آن شبیه یک هود برای لنز است اما به جای داشتن یک فرم ثابت مت باکس دوربین معمولاَ فلپ های فلزی و متحرک دارد که به شما امکان می دهد تا نور خورشید و منابع نور مصنوعی محیط راکه باعث می شود لنز دوربین در معرض آن در فیلمبرداری به شکل برخورد کرده و معضلات شدت نور را داشته باشد متوقف کند. 

مزیت استفاده از مت باکس حرفه ای یا مت باکس شولدر چیست؟

در حالی که هیچکس نمی تواند  بگوید شما از یک مت باکس دوربین استفاده کرده اید و مهم این است که هیچ کس نمی تواند بگوید شما از یک مت باکس دوربین استفاده کرده اید.مت باکس دوربین ها و فیلتر ها به سادگی برای جلوگیری از لرزش لنز دوربین استفاده می شود که این لرزشها باعث  ناپایداری تصویر ویا سایر مصنوعات  بصری در سراسر تصویر می گردد.متباکس دوربین ها همچنین برای اطمینان از یکپارچگی و یکنواختی از یک صحنه به صحنه بعد فیلمبرداری استفاده می شود. که میتواند هنگام  عکسبرداری از خارج از محیط بسته مانند آفتاب شدید جایی که دوربین به جهت های مختلف برای صحنه های مختلف اشاره می کند مشکل را رفع کند.در مقابل مت باکس دوربین ها گاهی اوقات برای رسیدن به اثرات مختلف VIGHETTRIG (یک عکس پرتره کهدر پس زمینه ان بدون حاشیه مشخص می شود)استفاده می شود و همه چیز تاثیر نهایی شما بستگی دارد.

کاربرد مت باکس فیلم برداری-DSLR مت باکس دوربین چیست؟

بسته به اندازه و وزن آنها ،بعضی از مت باکس دوربین ها به انتهای یک لنز متصل می شوند  در حالیکه بعضی دیگر با یک سیستم میله متصل متصل می گردند.سیستم میله به زیر دوربین متصل می گردد و می تواند از مت باکس دوربین و سایز لوازم جانبی در صورت لزوم پشتیبانی کند.سیستم میله(ROD SYSTEM) مهم است چون وزن خودرا ازلنز  دوربین می گیرد و برای وزن خود به تنهایی طراحی نشده است! از سوی دیگر یک مت باکس دوربین  سبک وزن که به انتهای یک لنز متصل می گردد.روی لنز تاکید زیادی نداشته است.بنابراین نیازی به سیستم میله ای ندارد.مت باکس دوربین های سبک وزن برای عکسبرداری دستی توصیه می گردد درحالیکه باید روی یک سه پایه قرار گیرد.


استفاده از شولدر مت باکس حرفه ای یا شولدر دوربین DSLR:

 انواع و اقسام مت باکس  دوربین ها با قیمت های مختلف که بستگی به هزینه شما و کارکردی که از ان انتظار دارید در بازار موجود است و بعضی از مت باکس دوربین ها برای دوربین های خاص ساخته شده اند و بعضی دیگر برای کاربرد عمومی دارند و بعضی امکان فوکوس کردن لنز با استفاده از سیستم فالو و فوکوس را دارند درحالیکه بعضی از مدل های آن فالو و فوکوس دار نمی باشند. بعضی از مت باکس دوربین ها دارای یک سیلندر یا چرخ دنده هستند که به شما اجازه می دهد نور آفتاب را تنظیم کنید تا زایه ی دید  دوربین و ترکیب لنز مورد نظرتان را مطابقت داشته باشد.توجه کنید که هرچه کارایی  مت باکس دوربین ها بالاتر می روند در وزن انها تاثیر می گذارد و بیشتر  نیاز به یک سیستم میله یا هولدر برای نگهداری آن دارید.و بهتر است که به یک کیت مت باکس دوربین تهیه کنید بعضی از مت باکس دوربین ها هزینه بیشتری برای خرید آن حتی نسبت به دوربین شما دارد.پس در خرید و کارآیی آن دقت نمایید و اگر می خواهید از فیلترهای(فیلترهای UV،فیلترهای قطبی،وفیلتر های قطبی،فیلترهای رنگی ویارنگی و یا فیلترهای تراکم خنثی) که آنها محبوب هستند استفاده کنید و دقت کنید که مت باکس دوربین مورد نظر  قابلیت پشتیبانی آنها را داشته باشد.


 

 انواع مت باکس دوربین یا شولدر اسپایدر:

 مت باکس دوربین های د در نوع های مختلف  در دسترس هستند که بسته به اتوفوکوس بودن آن و میله نگهدارنده  ی وزن دوربین و لنز مت باکس دوربین و کاربردهای گوناگونی که دارند از قبیل انواع فیلترهایی که به انها نصب می گردد،در دسترس هستند.

خرید مت باکس دوربین یا شولدر مت باکس:

  شما برای خرید یک مت باکس دوربین با توجه به کارایی  و هزینه ای که می کنید انواع  گزینه ها را  در اختیار دارید و شما می توانید با کمترین هزینه مت باکس دوربین ارزانی که شرکت سیما گستران نوین  ارائه دهنده ی آن بصورت گسترده می باشد تهیه کنید حتی مت باکس دوربین با فالو و فوکوس با قیمت بسیار مناسب را از ما خریداری نمایید.

مت باکس دوربین ارزان:

در خرید کردن مت باکس دوربین ارزان باید جوانب احتیاط را در نظر بگیریم.اگر ملاک ما فقط خرید ارزان باشد به نتیجه نخواهیم رسید و با کمی دقت و تامل در انتخاب مت باکس دوربین هم می توان  با قیمیتی مناسب  و هم با کیفیتی بی نظیر مت باکس ایده آل خودرا از سیما گستران نوین تهیه نمود.

مت باکس دوربین دسته دوم:

امروزه به خاطر نوسانات شدید ارز و گرانی بسیار بالای محصول خرید تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری دسته دوم از قبیل شولدر مت باکس دوربین دسته دوم در بازار بسیار رایج شده است که عکاسان و فیلمبرداران بسیاری به این زمینه روی آورده اند.

طیف وسیعی از تجهیزات حرکتی:

امروزه به علت پیشرفت بسیار سریع در صنعت فیلم برداری انواع و اقسام تجهیزات حرکتی در بازار در دسترس عموم می باشد،و هر از چندگاهی تجهیزاتی پیشرفته و به روز تر وارد بازار می گردد که می توان طیف وسیعی از آنها را نام برد از قبیل انواع استدی کم،اسلایدر،کرین و پروجیب،و...

نمایش همه
علاقه مندی ها ()