fb telegram insta aparat تماشا نماشا
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

سافت باکس پرتابل

سافت باکس پرتابل در عکاسی:

یک ار مهمترین و پرمصرف ترین تجهیزات نورپردازی سافت باکس می باشد همانطور که می دانید کار سافت باکس ملایم کردن نور و از بین بردن سایه ها و برطرف کردن تندی های نور می باشد که معمولا به عنوان نور اصلی یا مکمل در عکاسی استفاده می شود .

عموما سافت باکس ها ساده و گرید دار می باشد که در اشکال و سایزهای مختلف در بازار موجود می باشد که هر کدام از سایزهای سافت باکس کارایی آن متفاوت است سایزهای کوچک معمولا برای نور مکمل یا مواقعی که نیاز به نورهای ضعیف با استفاده از منبع نور کوچک برای عکس پرتره استفاده می شود و سایزهای گسترده تر و بزرگتر برای عکاسی با فلاش هایی با توان بیشتر برای عکاسی از سوژه های بزرگتر استفاده می شود حتی امروزه برای عکس های صنعتی مثل عکس گرفتن از ماشین هم از سایزهای بزرگ سافت باکس استفاده می گردد.

در مواقعی که برای عکاس امکان جمع و بازکردن مدام سافت باکس به دلیل اندکی پیچیدگی در اسمبل کردن سافت باکس به خاطر محدودیت فضایی در آتلیه یا به علت آنکه عکاس معمولا به صورت سیار اقدام به عکاسی می کند می توان از سافت باکس پرتابل استفاده کرد مزیت این نوع سافت باکس ها در راحت باز و بسته شدن آن هاست .

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

سافت باکس پرتابل - خرید و فروش سافت باکس پرتابل

سافت باکس پرتابل ارزان/خرید و فروش سافت باکس پرتابل:

سافت باکس پرتابل چیست؟

سافت باکس های پرتابل یک نوع از سافت باکس ها هستند که قابل فشرده سازی و قابل حمل هستند،تفاوت اصلی آنها با سافت باکس های استدیویی این است که این سافت باکس ها برای عکاسی در خارج از استودیو مناسب تر و کارآمد تر هستند،ساختار قابل فشرده سازی سافت باکس های پرتابل امکان حمل آنها در مسافت های طولانی را فراهم می آورد.

سافت باکس های پرتابل همانند سافت باکس  استدیویی به منظور نرم کردن نور دستگاه های نورپردازی مانند فلاش ها و یا نور ثابت SMDوLED  و یا نور فلاش رودوربینی مورد استفاده قرار می گیرند.

سافت باکس پرتابل قابلیت نصب بروی سه پایه هارا نیز دارد که این ویژگی باعث می شود این سافت باکس ها حتی برای عکاسی در استودیوهای عکاسی نیز مناسب و کارآمد باشند.


سافت باکس  پرتابل برای عکاسی پرتره و عکاسی صورت مخصوصا عکاسانی که دستگاه نورپردازی قدرتمندی ندارند بسیار کارایی دارد.

انواع سافت باکس های پرتابل:

سافت باکس های پرتابل در ابعاد مختلفی همچون  60X60 سانتی متر، 60X90 سانتی متر  با برند های معتبری همچون گودوکس،S&S و... موجود هستند.

اکتاباکس پرتابل:

اکتاباکس های پرتابل نیز هم خوانواده ی سافت باکس های پرتابل هستند و برای عکاسی د فضای خارج از استودیو از اکتاباکس های استدیویی مناسب تر هستند.


جنس سافت باکس پرتابل از نایلون شفاف و مستحکم ساخته شده است که در عین حال بسیار قابل انعطاف می باشد در نتیجه می توان آنها را به راحتی باز و بسته کرد.

سافت باکس ها و اکتاباک پرتابل بعضا دارای یک پوشش در به نام زنبوری یا گرید هستند.


برخلاف سافت باکس های معمولی که از یک میله ی فلزی برای نگهداری هر گوشه ای سافت باکس استفاده می کنند،سافت باکس های پرتابل از طراحی مثلثی شکل و حلقه های فلزی در هر گوشه از سافت باکس بهره مند هستند که باعث حفظ انسجام سافت باکس و سرعت بالای نصب و جمع آوری آن می شود.

درون سافت باکس پرتابل به رنگ نقره ای می باشد که بهره وری این وسیله را برای هنگام کار با کفشک فلاش های دارای حرار بالا را افزایش می دهد حتی اگر از وجود دیفیوزر ها بی بهره باشیم.

 سافت باکس پرتابل ارزان قیمت:

مجموعه ی سیما گستران نوین سافت باکس های پرتابل را در ابعاد و اندازه های مختلف در وبسایت در اختیار مشتریان با مناسب ترین قیمت ها قرار داده است،سافت باکس ها پرتابل برند های اروپایی به مراتب گران تر از سافت باکس های پرتابل چینی هستند و هرکدام مشتریان خاص خود را دارند.

سافت باکس پرتابل دست دوم:

سافت باکس های پرتابل دست دوم از نظر اقتصادی به صرفه هستند اما هنگام خرید سافت باکس پرتابل دست دوم باید به این نکته توجه داشت که دیواره ها و نایلون های آن دچار آسیب دیدگی نباشند زیرا یاعث انتشار نا منظم نور می شوند و کیفیت  نورپردازی در عکس مطلوبی را به همراه ندارند،همچنین باید دقت داشت که پایه های فلزی نگهدارنده ی سافت باکس پرتابل دچار آسیب دیدگی نباشند زیرا باعث ایجاد مشکل در نصب و جمع آوری آن می شود.

نمایش همه
علاقه مندی ها ()