fb telegram insta aparat تماشا نماشا
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

رفلکتور

رفلکتور در عکاسی:
از وسایل بسیار پرکاربرد که هم در آتلیه ها و هم در عکس گرفتن در فضای باز و هم در صنعت فیلمبرداری و علی الخصوص در عکاسی مدلینگ استفاده می شود رفلکتور می باشد .

معمولا کاربرد رفلکتور بدین گونه است که این وسیله باعث می شود که نور به صورت مستقیم به سوژه نتابد بدین صورت که منبع نور ( کیت فلاش چتری ، نور ثابت یا نور محیط مانند نور خورشید یا ماه ) به رفلکتور تابانده می شود و نور منعکس شده از رفلکتور به سوژه تابانده می شود و باعث می شود نوری صاف و یکنواخت که تیز های نور گرفته شده است به سوژه تابانده شود .

ساخت انواع رفلکتور عکاسی:

رفلکتورها معمولا انواع مختلفی ( گرد ، بیضی ، مثلثی ، دسته دار و ... ) دارند که در اندازه های مختلف و رنگ های متفاوت ( طلایی ، نقره ای ، سفید ، مشکی ، دیفیوزر و تلفیقی ) در بازار موجود می باشد که هر کدام از این رنگ ها در جای خود کاربرد آن متفاوت است که به صورت مختصر در قسمت محصولات به آن اشاره شده است .

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

رفلکتور - خرید و فروش رفلکتور

رفلکتور عکاسی چیست؟

برای اینکه یک عکاس بتواند تصویری با بالاترین کیفیت و وضوح از سوژه را ثبت نماید باید از نور کمک بگیرد. تجهیزات زیادی وجود دارند که برای نورپردازی مورد استفاده قرار میگیرند اما رفلتکور در این بین کاربرد بسیار زیادی دارد. رفلکتور چیست؟ رفلکتور یکی از تجهیزات عکاسی است که برای انعکاس نور بر روی بر روی بخشی از سوژه مورد استفاده قرار میگیرد. گاهی اوقات عکاس نیاز دارد تا بر روی قسمت هایی از سوژه  نورپردازی کند که تنها لوازم عکاسی  مناسب برای این کار رفکتور است.

خرید رفلکتور:

برای خرید رفلکتور باید سبک عکاسی خود را مد نظر داشته باشید. اگر از دسته افرادی هستید که به عکاسی های معمولی علاقمند هستید باید یک رفلکتور دایره ای شکل تاشو معمولی را  خریداری کنید که در دو سمت خود از رنگ های نقره ای و سفید برخوردار باشد. اگر از افراد تازه کار هستید که علاقمند به فعالیت در زمینه عکاسی هستید بهتر است قبل از خرید رفلکتور مشاوره کاملی را دریافت نموده تا انتخاب صحیح و مناسبتری داشته باشید. شرکت سیما گستران نوین از شرکت هایی است که انواع تجهیزات عکاسی را به فروش میرساند و کارشناسان این شرکت آمادگی دارند تا به هر گونه سوال خریدار پاسخ دهند.

رفلکتور ارزان:

به طور کلی رفلکتورها قیمت چندان زیادی ندارند اما اگر چند عدد از آنرا خریداری نمایید مطمئنا در قیمت آن تاثیر خواهد گذاشت. همین موضوع باعث شده تا بیشتر عکاسان به دنبال رفلکتور ارزان باشند. شرکت سیما گستران نوین رفلکتور ارزان را نیز به خریدارانی که از بودجه کمی برای تهیه تجهیزات عکاسی برخوردار هستند در نظر گرفته است.

انواع پارچه رفلکتور:

رفلکتورها انواع مختلفی دارند که در حقیقت طیف رنگی مختلف این دسته از تجهیزات عکاسی باعث پیدایشآنها شده است. انواع رفلکتور که کاربرد بسیار زیادی نیز دارند عبارتند از رفلکتور نقره ای، رفلکتور سفید، رفلکتور طلایی و رفلکتور مشکی.

رفلکتور نقره ای:

 این نوع رفلکتور برای عکاسی های پرتره بسیار مناسب میباشد و میتواند مقدار زیادی از نور را منعکس کند. رفلکتور نقره ای کاربرد بیشتری در عکاسی دارد زیرا به طور کلی رنگ نقره ای میتواند بیشترین میزان نور را  بر روی سوژه انعکاس دهد. رفلکتور نقره ای همچنین  نور منعکس شده را تغییر نمیدهد که همین موضوع یک مزیت بزرگ محسوب میشود.

رفلکتور سفید:

رفلکتور سفید برای استفاده در محیط های داخلیو همچنین بیرونی بیشترین میزان انعطاف پذیری را از خود نشان میدهد. از رفلکتور سفید بیشتر برای عکاسی های تبلیغاتی استفاده میشود و میزان انعکاس نور توسط آن به اندازه رفلکتور نقره ای نیست.

رفلکتور طلایی:

در مواقعی که عکاس قصد داشته باشد تا در فضای بیرونی و زیر نور آفتاب عکاسی نماید بهترین گزینه استفاده از رفلکتور طلایی میباشد. رفلکتور طلایی در انعکاس نور خورشید بهترین عملکرد را از خود نشان میدهد و به نوعی تقویت کننده رنگ زرد خورشید باشد. از رفلکتور طلایی در محیط های داخلی در صورتی میتوان استفاده نمود که عکاس خواستار رنگ زرد بیشتری باشد.

رفلکتور مشکی:

از جمله تجهیزات عکاسی که کاملا بر عکس رفلکتورهای دیگر عمل میکند رفلکتور مشکی است. رفلکتور مشکی به جای اینکه نور را منعکس کند آنرا به خود جذب میکند. این نوع رفلکتور برای عکاسی هایی مناسب است که عکاس نیاز به جذب نور و تاریک تر شدن سوژه داشته باشد. برای استفاده از رفلکتور مشکی عکاس نقاط مختلفی را برای قرار گیری آن در نظر میگیرد و سپس در صورت رسیدن به نور مطلوب آنرا بر روی سه پایه نور هایی محکم میکند. رفلکتور مشکی از مناسبترین نوع رفلکتور برای عکسبرداری انعکاسی محسوب میشود.

 

نمایش همه
علاقه مندی ها ()