fb telegram insta aparat تماشا نماشا
جستجوی پیشرفته
جستجو در انواع نگهدارنده فون
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

انواع نگهدارنده فون

نگهدارنده فون در عکاسی:

راه های گوناگونی برای نصب یا آویزان کردن فون های عکاسی در دسترس است که تجهیزاتی که برای این کار استفاده می گردد می توان به دستگاه بریل برقی و بریل زنجیری و همچنین پایه پرتابل فون و یا بریل زنجیری پرتابل 2 یا 3 محوره نام برد که هر کدام را در فیلد مناسب خود توضیح داده ایم .

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

انواع نگهدارنده فون - خرید و فروش انواع نگهدارنده فون

نگهدارنده ی فون یا بریل چیست؟

فون و بک گراند ها در عکاسی در استودیوی عکاسی بسیار پر مصرف هستند وامروزه در انواع مختلفی همچون فون شطرنجی،فون مخمل،فون پارچه ای،موجود هستند و در پس زمینه ی عکسهای استودیوهای عکاسی از باقی بک گراند ها کاربرد بیشتری دارند.

این بک گراند ها بروی دو سه پایه فون نصب می شوند و توسط دستگاه نگهدارنده ی فون یا بریل به روی این سه پایه ها قرار می گیرند که به چند دسته تقسیم بندی می شوند.

انواع دستگاه نگهدارنده ی فون(بریل):

1-دستگاه نگهدارنده ی فون دستی(بریل زنجیری):

بریل زنجیری یکی از پر مصرف ترین دستگاه نگهدارنده ی فون می باشد،بریل زنجیری اغلب برای عکاسی در استودیو های کوچک و یا استودیوهای خانگی مورد استفاده رار می گیرد،

بریل زنجیری از نظر قیمت و مصرف برق نسبت به بریل های برقی به صرفه تر است،طول عمر زیاد،وزن کم از آن از دیگر مزایای بریل زنجیری به حساب می آید.

 

بریل زنجیری دستورالعمل کاری ساده ای دارد که باعث تسریع در جابجابی فون بروی پایه می شود،نکته ی مهم در خصوص بریل های زنجیری این است که طول لوله ی بریل باید از طول فون و بک گراند مورد نظر عریض تر باشد در غیر این صورت فون و بک گراند به روی بریل به صورت صحیح قرار نمی گیرد.

2-دستگاه نگهدارنده ی فون برقی(بریل برقی):

بریل برقی نیز از دیگر دستگاه های نگهدارنده ی فون می باشد که نسبت به بریل های زنجیری دارای قیمت بالاتری هستند اما مزیت اصلی آنها این است که به بدون دخالت دست و توسط یک ریموت کنترل به راحتی فون هارا بروی پایه بک گراند جابجا می نماید.

بریل های برقی دارای انواع مختلفی همچون 4تایی،تکی،3تایی،دوتایی،6 تایی موجود هستند.

از نظر حجم و قدرت موتور نیز بریل های برقی به دو دسته موتو بزرگ و موتور کوچک تقسیم می شوند.

 

3-پایه فون پرتابل:

 پایه فون پرتابل یکی از دستگاه های نگهدارنده ی فون و بک گراند هستند که قابلیت حمل راحت تری نسبت به دیگر نگهدارنده های فون و بک گراند دارند،این دستگاه شامل دو سه پایه می باشد که جنس تشکیل دهنده ی آن از آلومینیوم مستحکم و قابل انعطاف می باشد و جمع آوری و نصب و حمل آن در مسافت های طولانی را بسیار آسان می کند.

پایه فون پرتابل در ابعاد و اندازه های مختلفی همچون پایه فون پرتابل 805،پایه فون پرتابل 806،پایه فون پرتابل 803 و...را می توان در بازار موجود هستند.

نمایش همه
علاقه مندی ها ()