fb telegram insta aparat تماشا نماشا

TTL در دوربین دیجیتال

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 5 مرداد 1399 در ساعت 17 : 10 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

TTL مخفف عبارت THROUTH THE LENS است که به معنی از درون لنز می باشد و این اصطلاح برای توصیف اندازه گیری آنچه در شعاع دید دوربین شما قرار می گیرد استفاده می شود.


در خصوص عکاسی با   فلاش های دارای قابلیت TTL،هنگامی که شما شاتر را فشار می دهید ابتدا دوربین شما با استفاده از گزینه ی تست فلاش قادر به الگوبرداری از فضای عکس می باشد.سپس اقدام به رمزگشایی داده هایی می نماید که توسط فلاش اولیه دریافت نموده است و سپس فلاش دوم را تخلیه می کند تا عکس شما را با قدرت نیاز ثبت نموده و در معرض دید کاربر قرار می دهد.

تمام اینها در کسری از ثانیه اتفاق می افتد بنابراین شما ممکن است حتی متوجه تخلیه ی فلاش اولیه نشوید.

قابلیت TTL  از اوایل دهه ی 80 میلادی توسط  دو کمپانی NIKON  در سال 1980 میلادی و کمپانی CANON  در سال 1987 میلادی توسعه یافت.از آن زمان TTL به عنوان یک تکنولوژی استاندارد شناخته شده و در میان طیف گسترده ای از دوربین های دارای فلاش کاربرد خودرا حفظ نموده است.

کارایی اصلی TTL هنگامی است که این دوربین ها به حالت اتوماتیک  تنظیم می شوند .TTL عکسی که به کمک فلاش گرفته شده را در معرض دید قرار می دهد.این امر باعث شده TTL بدون در نظر گرفتن موقعیت عکس،به یک ویژگی  ضروری و مهم برای دوربین های امروزی تبدیل شود.

TTL  چگونه کار می کند؟

همانطور که ذکر شد، وظیفه ی اصلی  TTL نمایش  عکس  فلاش آغازین است و بر اساس آن فلاش اصلی دوربین را به  صورت خودکار و با دقت تنظیم می کند.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که دوربین خودرا به گونه ای تنظیم نمایید تا تنظیمات دلخواه دوربین خود را به کمک TTL  بدست آورید . بنابراین کارکرد فلاش دوربین شما به گونه ای خواهد بود که بهترین عملکرد را داشته باشد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()